Otázky a odpovede

Odpovede na najčastejšie otázky ohľadne Google Ad Grants

Čo je Google Ad Grants?

Google Ad Grants je grantový program spoločnosti Google, ktorý umožnuje neziskovým organizáciám získať reklamný kredit vo výške až 10 000 USD mesačne. Tento kredit môžu neziskové organizácie využiť na vlastné zviditeľnenie v rámci výsledkov vyhľadávania Googlu. Vďaka Google ad Grants tak môžete získať ďalších dobrovoľníkov, prilákať darcov, alebo podeliť sa o svoje poslanie s ľuďmi po celom svete. Viac informácii nájdete na https://www.google.sk/grants/.

Je len na vás, aké aktivity vašej organizácie sa rozhodníte zviditeľniť cez reklamu Google Ad Grants. Vo všeobecnosti vám kampane dokážu výrazne zvýšiť návštevnosť stránky, predstaviť vašu organizáciu novému publiku a priniesť tak rýchlejšie splnenie vašich cieľov – ako vo fundraisingu, tak aj v nábore dobrovoľníkov, prihlásení sa na odber newslettera a podobne.

Prihlásenie sa do programu Google Ad Grants zahŕňa viacero jednoduchých krokov. Detailný postup nájdete tu https://www.google.sk/grants/how-to-apply/. Kontaktujte nás a so získaním grantu vám radi pomôžeme.

Nie, grant je poskytovaný výlučne vo forme reklamného kreditu na inzerciu v rámci výsledkov vyhľadávania Google.

Grant je poskytovaný vo výške 329 USD denne, čo predstavuje približne 10 000 USD mesačne. Jedná sa o maximálnu využiteľnú čiastku, reálna spotreba grantu bude závisieť na výkonnosti vami vytvorených kampaní.

Grant nie je obmedzený ani časovo, ani celkovou výškou. Pokiaľ váš účet každý mesiac spĺňa všetky podmienky programu, grant je možné kontinuálne využívať niekoľko rokov. Aktuálne Google neuvažuje o zrušení tohto programu.

V rámci Google Ad Grants je možné využívať výlučne textové reklamy (vo všetkých formátoch). Banerové reklamy a video reklamy v rámci grantových účtov nie sú povolené.

Najčastejším problémom je nízke využitie grantu. Tomuto problému je možné predísť širším cielením, testovaním veľkého množstva kľúčových slov, tvorbou obsahu optimalizovaného na často vyhľadávané kľúčové slová a tvorbou relevantných reklamných textov. Vhodné je tiež nastaviť meranie konverzií a využívať automatické stratégie ponúkania cien. Pri akejkoľvek úprave kampaní je nevyhnutné myslieť na pravidlá programu a následne je taktiež nutné sledovať, či po úpravách účet stale spĺňa požadovanú výkonnosť.

Indikátorom úspechu kampaní by nemal byť len objem vyčerpaného grantu, alebo objem návštev. Každý účet by mal mať nastavené meranie relevantných konverzií (cieľov, ktoré chcete prostredníctvom stránky dosiahnuť) a práve počet konverzií a cena za konverziu by mali byť najdôležitejšie metriky, využívané ako v reportingu, tak aj pri samotnej optimalizácii kampaní.

Existuje viacero spôsobov, ako využiť viac grantových prostriedkov. Obvykle pomôže rozšíriť kampane – pridať ďalšie často vyhľadávané a súčasne relevantné kľúčové slová. Odporúčame tiež pracovať na kvalite reklám, zvýšiť ich pútavosť a použiť v nich kľúčové slová, na ktoré príslušnú reklamnú skupinu cielite. V neposlednom rade vám odporúčame nastaviť meranie konverzií na stránke a využívať v maximálnej možnej miere automatické stratégie ponúkania cien.

Možností je v tomto prípade viacero. Najčastejším dôvodom je vyčerpaný denný rozpočet, cielenie obmedzujúce zobrazenie práve vám, nízke skóre kvality na vami vyhľadávané slovo alebo príliš vysoká konkurečnosť tohto slova. Konkrétny dôvod môžete zistiť po kliknutí na status konkrétneho kľúčového slova v rámci vášho Google Ads účtu, prípadne v nástroji Ad Preview, ktorý je súčasťou prostredia Google Ads.

Áno. Pri použití automatických stratégii ponúkania cien (ako napríklad )môže system pre vysoko konkurenčné kľúčové slová navýšiť cenové ponuky na úroveň $2. Cenové ponuky sú však obmedzené na $2 pri manuálnych stratégiách ponúkania cien.

Toto sú najdôležitejšie pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať:

 • Udržiavať priemernú mieru prekliku celého účtu nad 5%
 • Nemať v kampaniach žiadne aktívne kľúčové slová so skóre kvality nižším ako 3
 • Nemať v kampaniach žiadne jednoslovné ani príliš všeobecné kľúčové slová
 • Každá kampaň musí obsahovať minimálne 2 reklamné skupiny a v každej skupine musia byť aspoň 2 reklamné texty
 • V každej kampani musia byť priradené najmenej 2 reklamné rozšírenia o podstránky
 • Kampane smú cieliť len na krajiny, kde organizácia realizuje svoje programy
 • Meranie konverzií musí byť nastavené a každý mesiac sa musí zaznamenať aspoň 1 konverzia
 • Stránky použité v kampaniach musia byť kvalitné a zabezpečené SSL cetifikátom

Podrobný zoznam pravidiel programu nájdete na oficiálnej stránke Google tu.

Na deaktiváciu účtu budete upozornený emailom, adresovaným administrátorovi Google Ads účtu. Po prihlásení do účtu uvidíte oznam o deaktivácii účtu na červenej lište v hornej časti obrazovky.

Oznam o deaktivácii účtu uvádza okrem iného aj dôvod deaktivácie účtu. Je teda potrebné v prvom rade tento problém odstrániť a následne požiadať o reaktiváciu účtu cez tento formulár. V prípade komplexnejšieho problému vám s reaktiváciou pomôže tím podpory Google.

Potrebujete pomoc s vaším
Google Ad Grants účtom?

Naplánujte si bezplatnú telefonickú konzultáciu.

Blog

Useful Ad Grants Tips & Tricks

Ako Pomáhame Neziskovým Organizáciám
 • Ad Grants
 • O Nás

Ako Pomáhame Neziskovým Organizáciám

Naštartujte svoje Ad Grants kampane s nami.

Čítať viac
Zmeny V Poukazovaní 2% Z Dane
 • Novinky

Zmeny V Poukazovaní 2% Z Dane

Rozbehnite kampane k 2% s našou pomocou.

Čítať viac
Verify Your Ad Grants Account
 • Ad Grants

Verify Your Ad Grants Account

Google Ads advertiser verification guide.

Čítať viac
Why Should You Try Bing Ads?
 • Ad Grants
 • Services
 • Tipy

Why Should You Try Bing Ads?

Differences between Google & Bing Ads.

Čítať viac
How To Migrate To Google Analytics 4
 • Tipy

How To Migrate To Google Analytics 4

Simple migration guide for nonprofits.

Čítať viac
Microsoft Ads for Social Impact
 • Ad Grants

Microsoft Ads for Social Impact

Discover Bing Ad Grants program.

Čítať viac
Recover Lost Access To Ad Grants
 • Ad Grants
 • Tipy

Recover Lost Access To Ad Grants

Tips to get your access back.

Čítať viac
Where To Get Ad Grants Help?
 • Ad Grants
 • Tipy

Where To Get Ad Grants Help?

Tips to find help with Ad Grants.

Čítať viac
Kontaktujte nás

Kontaktujte nás priamo, alebo si naplánujte telefonát s naším tímom odborníkov!

Naplánovať hovor